Menus do not exist please create one

הדרך שלך לאפריקה מתחילה ברגע זה ממש

ספארי קומפני | חוויה אפריקאית בעיצוב אישי

ספארי בשפה הסווהילית פירושו “מסע”. בשפה שלנו, מסע פירושו יציאה לדרך של גילויים חדשים, מראות, טבע פראי, אנשים וחיות, ריחות וטעמים. עבורנו ספארי זו דרך חיים, חוויה חדשה בכל יום, תחושה שאין דומה לה.

אנחנו, בספארי קומפני מתמחים בתכנון והפקת טיולי ספארי באפריקה – לעומק החוויה. ההיכרות העמוקה, האינטימית, שרכשנו עם השנים מאפשרת לנו לשתף אתכם בפניה השונות של אפריקה, ברמת אירוח שאין דומה לה, בלודג'ים נסתרים שנראים כמו סיפור אגדה. טיול לאפריקה שלעולם לא תשכחו. טנזניה – מאחורי הקלעים, מסע החוצה את זמביה לאורך נהר הזמבזי השוצף,טיולים ליעדים חדשים שהתיירים טרם גילו – עוצמתיים וחווייתיים. אנחנו בספארי קומפני מאמינים שאין גבול לחוויות, בכל טיול לאפריקה.

אנחנו אוהבים את אפריקה. התאהבנו בה לראשונה לפני למעלה משני עשורים. בכל יום אנחנו מגלים את צפונותיה של אפריקה, בכל פינה מרגשת ביבשת הענקית הזאת. אנחנו מכירים את אפריקה מבפנים. המדריכים שלנו, אלה שמכירים פינות נסתרות ושבילים חבויים, מובילים אותנו אל לב לבה של אפריקה. טיול ספארי באפריקה הוא מסע רווי רגעי קסם, עם כל הטבע הזה, שאין שני לו – התרבויות והאנשים, הפילים והנמרים, האיילות והאריות. כל שרשרת החיים העוברת בין חיות ואנשים, בקרבה אינטימית.

טיול לאפריקה מחוץ למסלול הקונבנציונאלי מגלה טבע מרהיב, משתף חוויה של ימי בראשית, מסע בלתי נשכח. היכולת שלנו, בספארי קומפני, היא לבנות עבורכם את הטיול המדויק לכם, להבטיח לכם מסע ספארי במסלול ייחודי משלכם באפריקה, המתאים בדיוק לאופי ולדרך שלכם.

אנחנו אוהבים את אפריקה ובטוחים שגם אתם עומדים להתאהב. זוהי אפריקה שלנו ולכם מחכה טיול ספארי באפריקה, ייחודי ובלתי נשכח. מחכים לכם.

 

גלה עוד אודותינו

כל אפריקה במפה אחת

זה למעלה מעשרים שנה שאנחנו, בספארי קומפני,
לומדים את היבשת המסתורית הזאת.
מכירים בה כל שביל, קשובים לחיות ולסיפורים,
מקשיבים ומתרגשים חולקים רגעים בלתי נשכחים,
יחד אתכם, ביבשת העצומה הזו.

לכל פינה באפריקה יש את הסיפור שלה,
של אלה שחיים בה, אנשים וחיות.
אנחנו מזמינים אתכם לצאת לדרך,
לגלות איתנו את אפריקה, על כל סודותיה.

ספארי בתקשורת

אוגנדה: לטייל בג'ונגל אמיתי
מאת: גיא פינס, מאקו | 20 במאי 2019 אוגנדה: לטייל בג'ונגל אמיתי אוגנדה זה "אפריקה למתקדמים". למי שכבר התאהב ביבשת, סימן "וי" על מסעות ספארי קלאסיים בטנזניה או קניה. למי שכבר נדלק ומחפש ריגוש חדש, אחר, שדורש קצת מאמץ, השקעה וכסף. מאות קילומטרים של דרכי עפר קופצניות על…
גלה עוד

שאלות ותשובות - טיול ליבשת אפריקה

איפה מטיילים באפריקה?

איפה לא? יבשת אפריקה היא אחת המרתקות והמגוונות ביותר, והבחירה ביעד תלויה בראש ובראשונה במטרת הטיול שלכם. אם אתם מעוניינים בעיקר בחופשה רגועה של בטן-גב, אז עדיף שתבחרו למשל ביעד כמו איי סיישל או מאוריציוס. כאן מחכים לכם חופים שקטים, מים תכולים ומלונות שלא תרצו להיפרד מהם. לעומת זאת, אם אתם שואפים לצאת לחופשה הרפתקנית יותר, הכוללת מסלולי טיול מאתגרים וסיורי ספארי, אולי כדאי שתתכננו ביקור במדינות כגון טנזניה, זימבבואה או קניה. בזימבבואה למשל תוכלו להתפעל מעוצמתם של מפלי ויקטוריה ובקניה ובטנזניה תהיה לכם הזדמנות חד-פעמית לצאת לספארי ולפגוש את חיות הפרא בסביבה בטבעית שלהם.

באיזו עונה הכי מומלץ לטייל באפריקה?

באפריקה אפשר לטייל בכל עונה, השאלה היא כמובן מה היעד שלכם, ומה אתם מעוניינים להשיג מהחוויה. לרוב, העונה ה"יבשה", שבה לא יורדים גשמים, נחשבת למבוקשת מאוד. בזמן זה קל יחסית לנוע בדרכים, ואם אתם מעוניינים להשתתף בספארי, תוכלו לראות כיצד כל החיות השונות מגיעות להרוות את הצימאון במי הנהר. מצד שני, העונה היבשה נחשבת לעמוסה מאוד, ובדרך כלל גם המחירים בזמן זה יהיה גבוהים יותר לעומת עונת המעבר או עונת הגשמים. בעונת הגשמים הסביבה אף תהיה ירוקה ורעננה יותר, ואם תבחרו לנסוע בעונת המעבר אולי תזכו גם לצפות בציפורים הנודדות. לכן, לפני שבוחרים מועד לנסיעה יש להגדיר את מטרת הטיול.

לטייל לבד או לבחור בטיול מאורגן?

זוהי אחת השאלות המטרידות כל מטייל, אך היא קריטית במיוחד כאשר מדובר בטיול ביבשת אפריקה. בניגוד לביקור באתרים באירופה למשל, באפריקה ישנן אטרקציות רבות שהביקור בהן מצריך ליווי של מדריך מורשה. מלבד זאת, לא בכל המקומות והאתרים תוכלו לתקשר בקלות בשפה האנגלית, וכדאי מאוד להיעזר במי שבקיא בשפת בני המקום ובתרבותם. לכן, במיוחד אם זה הטיול הראשון שלכם ביבשת אפריקה, כדאי לבחור בטיול מאורגן. אם בחרתם בחברה מקצועית, תוכלו למקסם את החוויה שלכם, ליהנות מטיול מדויק המתאים לציפיות שלכם, וכמובן – לא תחמיצו את הביקור בכל האתרים שרק יודעי דבר מכירים אותם לעומק.

איפה ישנים?

באפריקה ישנן אפשרויות לינה רבות, והדבר תלוי גם באופי הטיול שבחרתם בו ובאתר שבו את מבקרים. אם לדוגמה תכננתם חופשה מפנקת באיי סיישל, לא תתקשו למצוא מלונות מעולים מן השורה הראשונה, שיהפכו את החופשה שלכם לבלתי נשכחת. אם לעומת זאת, אתם יוצאים לספארי, סביר להניח שמה שיותר מעניין אתכם זו הקרבה לטבע ולמסלול הטיול, ובמקרה הזה קיימות גם אפשרות של לינה תחת כיפת השמיים. עם זאת, חשוב לציין כי גם במסגרת של טיול ספארי תוכלו למצוא לודג'ים ואתרי לינה שונים המציעים חוויית אירוח מעולה לא פחות.

האם צריך להביא תרופות?

כן. לפני שאתם נוסעים דאגו להצטייד מראש במלאי תרופות בהתאם ליעד שאליו אתם נוסעים. לדוגמה, באזורים רבים באפריקה עדיין נפוצה מחלת המלריה, המופצת דרך עקיצת יתוש האנופלס. מכיוון שאין אפשרות להבטיח באופן מוחלט שלא תיעקצו, תידרשו ליטול תרופות למניעת התפרצותה של המחלה. כדי לקבל מרשם לתרופות אלו יש לפנות לרופא המטפל בארץ, וחשוב מאוד לשים לב להוראות השימוש. חלק מהתרופות יהיה צורך להמשיך לקחת לתקופה מסוימת גם לאחר שכבר תחזרו לארץ. מלבד תרופות מסוג זה, מומלץ מאוד להצטייד במשככי כאבים ובתרופות רגילות לטיפול בקלקולי קיבה. כדאי גם שתביאו עמכם ערכת עזרה ראשונה בסיסית, אלתוש וחומרי אחרי לדחיית יתושים.

תשלום באשראי או במזומן?

כאשר אנחנו מטיילים בחו"ל, בדרך כלל לא נרצה לשאת על גופנו סכומים גדולים של כסף מזומן. אך באפריקה לא תמיד תהיה לכם ברירה. במדינות רבות, ובפרט באזורים המרוחקים מהערים הגדולות, מקבלים אך ורק את המטבע המקומי (במזומן) או דולרים אמריקאים. לכן אם אתם נוסעים לטיול ביבשת אפריקה, תידרשו לשאת כמות מסוימת של מזומן, בהתאם למשך הזמן של הטיול. עם זאת, בהנחה שבחרתם בטיול מאורגן, הרי רוב ההוצאות מרכזיות כבר שולמו בעת ההזמנה, ויידרש לכם רק מעט כסף מזומן יחסית לכלכלה ולבזבוזים. לפני היציאה לטיול בררו עם חברת הנסיעות איזה מטבע כדאי להביא ומהו סכום הכסף המומלץ במזומן.

איזה בגדים כדאי להביא לטיול באפריקה?

מזג האוויר באפריקה משתנה בהתאם לעונה, אך בשל העובדה ששורר בה אקלים טרופי, הטמפרטורות לא יורדות בדרך כלל מ-20 מעלות צלזיוס. לכן, לרוב מומלץ ללבוש בגדים מבדים נושמים, ולדאוג לביגוד חם יום לשעות הלילה. מכיוון שבאזורים רבים קיימת סכנה להידבקות במלריה, לא מומלץ בהכרח על בגדים קצרים, אך כן כדאי שהבדים יהיו קלילים ונוחים. מלבד זאת, הביאו אתכם גם נעליים גבוהות המתאימות לטיולים וסנדלים לזמן השהות בבית המלון. אם אתם מתכננים לבלות בלודג'ים יוקרתיים או אם בחרתם בחופשת בטן-גב במאוריציוס או באיי סיישל, אל תשכחו להביא אתכם בגד ים וכמובן גם קרם הגנה.

האם יש צורך בחיסונים?

כמו במקומות רבים בעולם, גם ביבשת אפריקה ישנן מחלות האופייניות לאזור. חלק מן המחלות עלולות להיות מלוות בתופעות לא נעימות, אך ניתן להימנע מהן באמצעות חיסונים. כדי לדעת אילו חיסונים עליכם לקחת מומלץ כמובן להתייעץ עם הרופא המטפל, אך באופן כללי, רצוי להיות מחוסנים מפני המחלות הבאות: צהבת A + B, קדחת צהובה, פוליו, טטנוס, שעלת, דיפתריה, כלבת, טיפוס הבטן, דלקת קרום המוח ו-MMR. חיסונים אלו ניתנים בדרך כלל במרפאות מטיילים, אך את חלקם ניתן לקבל באמצעות קופת החולים שבה אתם חברים. שימו לב כי על מנת שהחיסונים יהיו אפקטיביים יש להשלים אותם לפחות שישה שבועות לפני הטיסה.

הדרך שלך לאפריקה מתחילה עכשיו

    הצטרפו לניוזלטר של ספארי קומפני וקבלו עדכונים שוטפים:

      מאשר קבלת דיוור
      powered by